9 листопада 2016 року у Кабінеті Міністрів України оголошено про старт другого циклу Національного конкурсу ІТ-проектів EGAP Challenge, метою якого є запровадження нових інструментів е-демократії.

На думку ініціаторів конкурсу, нові інструменти допоможуть громадянам отримувати сучасні якісні сервіси, ефективно впливати на владу, а представникам влади швидше ухвалювати відповідні управлінські рішення.

“Мінприроди з цікавістю спостерігає за перебігом цього конкурсу, оскільки нас цікавлять ІТ- проекти громадську збору та аналізу інформації екологічного спрямування. Оскільки Мінприроди вже впроваджено такі проекти як інтерактивна мапа сміттєзвалищ, портал екологічних електронних адмінпослуг, то для нас пріоритетними залишаються система накопичення, відображення та аналітики екологічної інформації з гео-прив’язкою. Ми не маємо забувати, що у світі все частіше застосовують сучасні ІТ- проекти для моніторингу, аналізу та висвітлення екологічних проблем із визначенням джерела їх виникнення», – зазначила керівник Департаменту стратегічної екологічної політики Мінприроди Леся Карнаух.

Другий цикл конкурсу триватиме впродовж листопада 2016 – травня 2017 року, націлений на відбір та підтримку ІТ-проектів у 4 пріоритетних напрямах: екологія, інфраструктура, освіта та агропромисловість.

Стартовий призовий фонд становить 2 млн грн. та призи від партнерів, серед яких Open Data Institute, Innovabridge, Cisco, IBM, Intel, Denovo, ГО «Електронна Україна».

Перші креативні вікенди для відбору команд заплановані на грудень 2016 року (за новинами та оголошеннями в рамках конкурсу слідкуйте на http://egap-challenge.in.ua/)

Конкурс, що фінансується Швейцарською Конфедерацією, реалізується Фондом Східна Європа, Державним агентством з питань електронного урядування та партнерами за підтримки Прем’єр-Міністра України та профільних міністерств.

Джерело www.menr.gov.ua